Renkli Cam Balkon Güneşi Engeller Mi?

Renkli Cam Balkon Güneşi Engeller Mi?

Evimize ve iş yerlerimizde kullanım alanlarımızın genişlemesine olanak tanıyan cam balkon sistemleri ile kendimize daha ferah ve dört mevsim kullanabileceğimiz alanlar yaratmamız mümkün. Yeri geldiğinde camlarını katlama imkanı bulduğumuz cam balkon sistemleri sayesinde aynı anda hem kapalı balkon hem açık balkon lüksünü yaşama hakkına sahibiz. Birden fazla çeşidi olan cam balkonların aynı zamanda alüminyum profil renklerinin ve cam renklerinin de çeşitliliği mevcut. İsterseniz şeffaf cam kullanıp isterseniz farklı renklerde cam kullanabilirsiniz. Estetik bakımdan renkli cam balkon kullanmak istemesine rağmen, aynı zamanda ortamın ferah ve güneş ışınından mahrum kalmamasını isteyenler, renkli cam kullanımına çekimser bakıyorlar.

Eskişehir cam balkon sektöründe kendini kanıtlamış bir firma olarak renkli cam güneşi engeller mi sorusuna açıklık getirmek isteriz. Öncelikle koyu renkli camlar özellikle gündüzleri içerisinin daha az görünmesini sağlarken içeridekilerin dışarısını neredeyse şeffaf camdaki gibi net görmesini sağlar. Koyu renkli camların üretiminde demir- kobalt karışımı kullanılarak camın rengi değiştirilir. Bu da cama bir miktar polarize özellik kazandırır. Ancak renkli camlar asla güneş ışığını geri çevirmez sadece kırıp içeriye bir miktar daha az süzülmesine sebep olur. Özetlemek gerekirse renkli camı;

     Aşırı güneş alan cephelerde
     Yeteri kadar güneş alan cephelerde
     Korkuluk camları renkli olan cephelerde
     Apartman ya da site yönetimi tarafından ortak karar alınarak renk belirlenmiş olması durumlarda
     Yapınızın dekorasyonuna uyum sağlaması amacıyla

gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Cam balkon sistemlerinde istenildiği zaman toplanabilme özelliği var olduğundan bu tarz şeylerin çok önem arz etmediğini düşünmekteyiz. Eskişehir cam balkon firmalarından biri olarak, apartmanınız ya da sitenizce ortak bir karar alınmamışsa, gönlünüzden geçen, duygularınıza hitap eden, içinize sinen modeli ve renk seçeneğini tercih etmenizi tavsiye ederiz. Zira cam balkon sistemlerinde kullanılan şeffaf cam ya da renkli cam ayrımında gerek güneş ışığı bakımından gerekse diğer ayrıntılar bakımından keskin farklılıklar bulunmamaktadır. Maliyet açısından değerlendirme yaptığımızda cam balkon sistemlerinde kullanılan renkli camların fiyatlarının şeffaf camlara göre bir tık fazla olduğunu söyleyebiliriz.

 

0 222 236 25 50  |  0 532 523 52 91  | 0 544 404 35 00

info@homedecor.com

Kurtuluş Mh. Ziyapaşa CD. 47/A Odunpazarı/ Eskişehir

Anasayfa | Cam Balkon | Ado Kapı | Ürünler

Comments are closed.